portal chorzowskich organizacji pozarządowych

ngo.chorzow.eu

Portal chorzowskich organizacji pozarządowych.

Wszystko o wydarzeniach i akcja organizowanych przez trzeci sektor.

kliknij i zobacz:

Chorzowskie Centrum Organizacji Pozarządowych

 


 

 

Chorzów - III Śląski Piknik Integracyjny

Fundacja Park Śląski zaprasza na III Śląski Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się 19 września 2013, w godz. 9.00-15.00, w Hali Wystaw Kapelusz w Parku Śląskim w Chorzowie.

 

1300 osób niepełnosprawnych odwiedzi Park, aby wspólnie się bawić, zaprezentować swój program artystyczny i wytwory swoich rąk, wziąć udział w zabawach i konkurencjach sportowych.

 

19 września w Parku Śląskim pojawią się goście szczególni i bardzo wymagający. W tym dniu w Kapeluszu i na Dużej Łące odbędzie się III Śląski Piknik Osób Niepełnosprawnych. 1300 osób z niepełnosprawnością somatyczną i intelektualną, z wadami wzroku, słuchu oraz osób chorych z terenu całego województwa Śląskiego odwiedzi Park, aby wspólnie się bawić, zaprezentować swój program artystyczny i wytwory swoich rąk, wziąć udział w zabawach i konkurencjach sportowych.

 

Gośćmi Pikniku będą uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, członkowie organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, osoby indywidualne. Ważną grupą uczestników Pikniku będą również liderzy, kierownicy, pracownicy zakładów terapii zajęciowej, instytucji i organizacji działających w tym obszarze.

 

W programie Pikniku między innymi:

  • Otwarta Scena - prezentacje muzyczne, teatralne, recytatorskie i taneczne w wykonaniu uczestników Pikniku.
  • Sportowa Łąka – konkurencje sportowe, zabawy zręcznościowe, jazda na rowerze, spacer z kijami pod okiem instruktora, zajęcia na siłowni terenowej.
  • Przejażdżka parkową Ciufcią lub koleją linową „Elka”.
  • Jarmark Instytucji i Organizacji – prezentacja wyrobów podopiecznych Zakładów Aktywności Zawodowej i Warsztatów Terapii Zajęciowej.
  • Pokazy Policji Konnej i Straży Pożarnej.
  • Porady specjalistów (diabetyka, dietetyka, rehabilitanta, psychologa, psychiatry) z Zespołu Wojewódzkich Przechodni Specjalistycznych w Katowicach.
  • Pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi.
  • Porady i wykłady z zakresu zdrowia seksualnego naukowców Zakładu Profilaktyki Chorób Kobiecych i Seksuologii Katedry Zdrowia Kobiety Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM w Katowicach.
  • Porady Stowarzyszenia Wspierania Organizacji Pozarządowych MOST, lidera projektu „Kierunek praca”, którego celem jest wzrost kwalifikacji zawodowych, zdobycie doświadczenia zawodowego oraz wsparcie w podjęciu zatrudnienia osób z niepełnosprawnością.
  • Poradnictwo zawodowe Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji w Katowicach, które prowadzi projekt: „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”.

Uroczyste Rozpoczęcie Pikniku – czwartek, 19 września, godz. 9.00 w Hali Wystaw Kapelusz.

 

Wszyscy chętni będą mogli zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi oraz skorzystać z porad specjalistów (diabetyka, dietetyka, rehabilitanta, psychologa, psychiatry) z Zespołu Wojewódzkich Przechodni Specjalistycznych w Katowicach. Będzie można także wysłuchać porad i wykładów z zakresu zdrowia seksualnego wygłoszonych przez naukowców Zakładu Profilaktyki Chorób Kobiecych i Seksuologii Katedry Zdrowia Kobiety Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM w Katowicach.

 

Udzielane będą również porady zawodowe przez przedstawicieli Stowarzyszenia Wspierania Organizacji Pozarządowych MOST, lidera projektu „Kierunek praca”, którego celem jest wzrost kwalifikacji zawodowych, zdobycie doświadczenia zawodowego oraz wsparcie w podjęciu zatrudnienia osób z niepełnosprawnością, a także Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji w Katowicach, które prowadzi projekt: „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”.

 

Na organizację Pikniku przeznaczono 40 tys. zł z budżetu Województwa Śląskiego. Konkurs na realizację zadania wygrała Fundacja „Park Śląski” z siedzibą w Chorzowie.

 

Pomysłodawcą i gospodarzem Pikniku jest Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Organizację Pikniku powierzono Fundacji „Park Śląski”. Organizacja Pikniku stała się możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Zarządu Województwa Śląskiego oraz wsparciu WPKiW S.A.

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

19 wrzesień 2013, Park Śląski, Hala Wystaw "Kapelusz" w Chorzowie

organizator: Fundacja Park Śląski, 41-501 Chorzów, Aleja Różana 6.

tel.: 666031192, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.parkslaski.pl