portal chorzowskich organizacji pozarządowych

ngo.chorzow.eu

Portal chorzowskich organizacji pozarządowych.

Wszystko o wydarzeniach i akcja organizowanych przez trzeci sektor.

kliknij i zobacz:

Chorzowskie Centrum Organizacji Pozarządowych

 


 

 

Gala Chorzowskiej Akademii Seniora

W styczniu pojawi się nowa oferta dla najstarszych mieszkańców Chorzowa: odbędzie się gala Chorzowskiej Akademii Seniora wraz z premierą spektaklu „Pół na pół” z fantastyczną obsadą. Na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury wystąpią Piotr Polk i Piotr Szwedes. To jednak nie koniec: Chorzów podpisze kolejne porozumienie o współpracy w zakresie polityki senioralnej - tym razem z Nowym Sączem. Tak powstaje sieć współpracy z innymi gminami w całej Polsce.
Przypomnijmy: pierwsze porozumienie władze Chorzowa podpisały z gminą Jordanów. Od tego zaczęła się budowa sieci miast z którymi chcemy współpracować w zakresie tworzonych programów skierowanych do osób starszych - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. seniorów i osób niepełnosprawnych. - Kolejnym miastem jest Nowy Sącz. Będziemy wspólnie tworzyć ciekawe akcje, organizować wymiany seniorów.  I tak 24 stycznia prezydenci Chorzowa i Nowego Sącza podpiszą porozumienie o współpracy. A o godz. 16. 00 w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się gala Chorzowskiej Akademii Seniora. - Właśnie zakończył się pierwszy semestr akademii - tłumaczy Sekuła. - Seniorzy wzięli udział w setkach warsztatów i szkoleń. W styczniu zaprezentujemy ofertę drugiego semestru i plan zajęć w dzielnicowych akademiach seniora.  Będzie to także wydarzenie kulturalne: na finał zaprezentowany zostanie spektakl „Pół na pół” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Na scenie pojawią się Piotr Polk i Piotr Szwedes. Spektakl jest pełen czarnego humoru i na pewno spodoba się wszystkim miłośnikom dobrej sztuki. To będzie chorzowska premiera, bardzo cieszymy się, że odbędzie się ona także w ramach gali - przekonuje Magdalena Sekuła. - To wydarzenie ma rozpocząć kolejny rok działań dla najstarszych mieszkańców miasta. Spektakl ten na pewno spodoba się widzom w każdym wieku, dlatego do skorzystania z tej oferty zapraszamy wszystkich Chorzowian.

24 stycznia 2015 r.
Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3

Godz.16. 00
Prezentacja programu Chorzowskiej Akademii Seniora
Spektakl „Pół na pół”
BILETY:
50 zł parter
40 zł balkon

Z KARTĄ PROGRAMU „CHORZÓW 60+”
30 zł parter
20 zł balkon

Godz. 19. 00
Spektakl „Pół na pół”
Spotkanie z aktorami

BILETY:
50 zł. parter
40 zł. balkon

Więcej informacji i rezerwacja miejsc: tel. 32 349 78 78 lub e - mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Osoba do kontaktu: Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. seniorów i osób niepełnosprawnych, tel. 505 897 525